HISTORIA

Przez lata na Trójmiejskim rynku nie wiele się działo w sektorze motoryzacyjnym. Po latach ciszy rękawicę podjął Wojciech Stybor, właściciel agencji reklamowej, pomysłodawca i organizator targów motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku, dla którego  motoryzacja to nie tylko estetyka, ale również emocje.

Miłośnicy motoryzacji lubią uczestniczyć w tego typu wydarzeniach, wymieniać doświadczenia, poznawać nowości  czy poszerzać wiedzę. Dlatego wraz z kilkoma ambitnymi przedsiębiorcami, podjęto wysiłek by stworzyć coś inspirującego.
 

Od pierwszej edycji Targów Motoryzacyjnych  3TM, która odbyła się na terenie dawnych Międzynarodowych Targów Gdańskich, minęło dziewięć lat. Uczestniczyło w niej 7 tysięcy zwiedzających. Obecnie impreza gromadzi około 16 000 zwiedzających, których z roku na rok przybywa. Targi 3TM mają swój specyficzny charakter i klimat. Nie są inspirowane żadną imprezą, cały czas się zmieniają i pojawiają się kolejne pomysły na ich rozwój.
 

Sukcesywnie rosnące zainteresowanie wydarzeniem i chęć rozwoju sprawiło, że w 2012 roku IV z kolei edycja, odbyła się w  ERGO Arenie. Wystawcy i goście szybko docenili walory nowego większego obiektu i jakość wydarzenia. Liczba odwiedzających cały czas rosła, w 2012 roku wynosiła 11 tysięcy osób, a w 2015 roku już 15 tysięcy.  Targi rozwijały się dalej, więc w 2016 roku podjęto decyzję o przeniesieniu imprezy do nowo wybudowanego centrum wystawienniczego Amber Expo. W tym też roku padł nowy rekord frekwencji ponad 16 tysięcy uczestników.
 

Dziś Targi Motoryzacyjne 3TM w Gdańsku nie są już imprezą regionalną. To największa impreza motoryzacyjna w północnej Polsce. Od kilku lat zaglądają tu goście z Niemiec, Rosji, Szwecji i Norwegii. Ubiegłoroczna, VIII już edycja targów nie odbiegała jakością od największych imprez w Polsce. Zaprezentowano ponad 130 samochodów, 40 motocykli i szereg usług z branży motoryzacyjnej. Odbyło się też wiele polskich premier.
Targi łączą statyczną wystawę samochodów z elementami dynamicznymi. Zwiedzający nie tylko mogą porównać w jednym miejscu prawie wszystkie, dostępne na rynku marki i modele samochodów, ale przeżyć coś wyjątkowego.


Staramy się słuchać zarówno rynku i jego potrzeb, jak również uwag i pomysłów naszych gości. Na tegoroczną edycję mamy jeszcze kilka fajnych pomysłów.  Nie zdradzamy wszystkiego. Zapraszamy do wspólnego tworzenia tego wyjątkowego wydarzenia razem z nami, bo bez Państwa nie miałoby to sensu!